Ryanair možno zavedie linku medzi Izraelom a Osvienčimom

LONDÝN 21. mája (WEBNOVINY) – Írska letecká spoločnosť Ryanair zvažuje vytvorenie linky medzi Izraelom a poľským mestečkom Osvienčim, ktoré sa zapísalo do dejín ako miesto nacistického koncentračného tábora.

Informovali o tom v utorok britské médiá citujúc slová zástupcu šéfa spoločnosti Howarda Millara. Hovorca nízkonákladových aerolínií agentúre AFP v utorok potvrdil, že vedenie spoločnosti debatuje o tejto možnosti a predbežne rokuje s niektorými izraelskými letiskami.

Odmietol však tvrdenie, že spoločnosť chce ťažiť z návštev koncentračných táborov. Podľa Millara chcú po úspechu na európskom trhu expandovať aj na ten izraelský a využiť záujem židovských škôl o návštevu múzea v niekdajšom tábore smrti.

V koncentračnom tábore Osvienčim-Brezinka zahynulo viac než milión ľudí, prevažne európskych Židov, ale tiež nežidovských Poliakov, sovietskych zajatcov, Rómov a protinacistických bojovníkov. Mnohých poslali do plynových komôr, iní sa upracovali na smrť ako zotročení robotníci. Nacistické Nemecko tábor v okupovanom Poľsku prevádzkovalo od roku 1940, až kým ho 27. januára 1945 neoslobodila sovietska Červená armáda. V roku 2012 tamojšie múzeum navštívilo viac ako 1,4 milióna ľudí, teda najviac histórii.

Ryanair dlhodobo čelí kritike z viacerých strán, ktorým sa nepozdáva jeho hospodárenie, pracovné metódy ani úroveň prepravy za oveľa nižšie ceny, ako ponúkajú tradičné letecké spoločnosti.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...