Ryanair nenaplnil očakávania analytikov, letenky nezdražejú

DUBLIN 30. júla (WEBNOVINY) – Írska letecká spoločnosť Ryanair, ktorá je najväčším európskym nízkonákladovým prepravcom, ziskom za svoj účtovný prvý kvartál nenaplnila očakávania analytikov.

Dôvodom boli úsporné opatrenia v ekonomike, recesia a vysoké ceny pohonných hmôt. Firma za apríl až jún vykázala čistý zisk 99 mil. eur.

Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, odhadovali, že bude v objeme 123 mil. eur. Zisk na akciu bol na úrovni 6,9 eurocentu.

Analytici prognózovali zisk na akciu v sume 9 centov.

Spoločnosť Ryanair uviedla, že nepriaznivý ekonomický výhľad Európy bude do konca roka naďalej brzdiť rast cien leteniek.

Firma však potvrdila svoj odhad, že za celý účtovný rok končiaci sa v marci 2013 dosiahne zisk v pásme 400 až 440 mil. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...