S markou by nám bolo lepšie, myslia si Nemci

BERLÍN 17. septembra (WEBNOVINY) – Väčšina Nemcov si myslí, že by sa mali lepšie, keby sa ich krajina nevzdala marky a neprešla na euro. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu verejnej mienky uskutočneného vo viacerých krajinách Európskej únie.

Nemci sú podľa neho k spoločnej európskej mene skeptickejší ako susední Francúzi, z ktorých len tretina respondentov vyjadrila svoj pozitívny postoj k franku.

Štúdia nemeckej nadácie Bertelsman Stiftung skúmala aj vzťah obyvateľov oboch krajín k samotnej EÚ. Až 49 percent Nemcov si myslí, že by sa im osobne darilo lepšie, ak by európska dvadsaťsedmička vôbec neexistovala.

Tento názor pritom zdieľa len 34 percent Francúzov. Podobné číslo namerali aj v Poľsku, kde negatívny vzťah k únii vyjadrilo len 28 percent respondentov.

Prieskum uskutočnili od 3. do 8. júla prostredníctvom telefonických rozhovorov na vzorke asi 1000 Nemcov a rovnakého počtu Francúzov aj Poliakov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...