Šance Grécka ešte nie sú stratené, závisia od reforiem

ŠTRASBURG 12. septembra (WEBNOVINY) – Grécko sa môže v eurozóne zachrániť, ak sa mu podarí rozptýliť pochybnosti o reformných opatreniach v krajine a zároveň, ak ostatné krajiny bez akýchkoľvek pochybností potvrdia svoj záväzok udržať Atény v menovej únii.

V stredu to vyhlásil šéf Európskej komisie (EK) José Manuel Barroso. „Verím, že ak Grécko dodrží to, k čomu sa zaviazalo, tak by malo ako člen európskej rodiny ostať v eurozóne,“ dodal Barroso.

Šéf EK zároveň dodal, že Európska centrálna banka (ECB) zohráva kľúčovú úlohu pri zabezpečení budúcnosti spoločnej európskej meny. ECB má podľa jeho slov povinnosť a právo obnoviť integritu monetárnej politiky. Nakupovanie dlhopisov na sekundárnom trhu spadá do jej mandátu, dodal Barroso.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...