SAP Business One OnDemand beží v cloude na Slovensku

20.3.2012

BRATISLAVA 20. marca (WBN/PR) – Spoločnosť Versino, popredný európsky dodávateľ riešení SAP, si vybrala slovenského poskytovateľa Zutom pre zabezpečenie kompletnej cloud platformy na prevádzku SAP Business One OnDemand ( SAP Business One ako služba ) v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Taliansku, Českej republike a na Slovensku. Aj firmy, ktoré už aktuálne využívajú SAP Business One, môžu prejsť do cloudu vďaka Zutom SAP Business One Cloud Platform.

Spoločnosť SAP AG predstavila na veľtrhu CeBit 2012 v Hannoveri nové riešenie SAP Business One OnDemand, ktoré je navrhnuté najmä pre potreby malých a stredných podnikov. Riešenie je možné využívať spôsobom „Softvér ako služba – SaaS“ bez nutnosti investícií do licencií a potrebnej infraštruktúry. Súčasťou sú pravidelné aktualizácie softvéru, odborná správa a podpora služby. Podporované sú všetky používané typy zariadení a operačných systémov (PC, Mac, iPad, Windows, Linux, Android a iné). Služba je optimalizovaná pre bezvýpadkový chod s bezpečným prístupom cez internet.

Pre prevádzku SAP Business One OnDemand v jednotlivých svetových regiónoch si SAP vybral 6 partnerov. Spoločnosť Versino je dodávateľom tejto služby najmä v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Taliansku, Českej republike a na Slovensku. Versino hľadalo strategického partnera pre poskytovanie profesionálnych cloud služieb pre európskych zákazníkov. Na základe skúseností s prevádzkou informačných systémov a s poskytovaním riešení na báze cloud computingu si vybrala spoločnosť Zutom. „Zúžitkovali sme naše skúsenosti z prevádzky viacerých ERP systémov, ktoré dnes využívajú Zutom Cloud. Sme veľmi radi, že sme uspeli v širokej konkurencii európskych poskytovateľov a že tak významný projekt je prevádzkovaný na Slovensku,“ povedal Tomáš Kurtha, CEO Zutom s.r.o.

Spoločnosť Zutom súčasne uvádza na trh novú službu Zutom SAP Business One Cloud Platform. Služba je určená najmä pre partnerov a zákazníkov, ktorí preferujú vlastníctvo licencií alebo ich už vlastnia. Predstavuje kompletnú bezpečnú prevádzkovú platformu pre SAP Business One vrátane súvisiacich softvérov. Zutom SAP Business One Cloud Platform sa môže flexibilne prispôsobovať meniacim sa potrebám firmy, má garantovanú dostupnosť,
zahŕňa potrebnú technickú podporu a zabezpečený prístup k službe cez internet. Firemné údaje sú odborne chránené a pravidelne zálohované.

Profil Zutom s.r.o.

Spoločnosť Zutom je jedným z prvých regionálnych poskytovateľov komplexných cloud služieb spôsobom IaaS, PaaS a SaaS. Medzi spoločnosti využívajúce služby Zutom Cloud patria významní tvorcovia a dodávatelia softvérových riešení (ISV a systémoví integrátori) a mnohé firmy rôzneho zamerania a veľkosti. Zutom má dlhoročné skúsenosti a špecializáciu na oblasť cloud computingu, business hostingu, doručovania aplikácií, riešení pre firemnú skupinovú spoluprácu a emailovú komunikáciu.

Ďalšie informácie sú dostupné na www.zutom.sk.