SARIO vybavila projekty za miliardu, vznikne osemtisíc miest

BRATISLAVA 4. januára (WEBNOVINY) – V minulom roku sa podarilo Slovenskej agentúre pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) s investormi uzavrieť 32 investičných projektov v celkovom objeme 1,2 mld. eur.

Vďaka týmto projektom by malo vzniknúť na Slovensku vyše osemtisíc nových pracovných miest. Agentúra v súčasnosti pracuje na 76 investičných projektoch, vďaka ktorým by malo vzniknúť 16 až 20 tisíc nových pracovných miest.

Väčšina vlani uzavretých projektov smeruje podľa agentúry do doteraz znevýhodnených regiónov. Najviac si polepšia Trnavský, Košický, Banskobystrický a Žilinský kraj.

“Sme veľmi radi, že sa nám darí umiestňovať projekty do regiónov s vysokou mierou nezamestnanosti. Obyvatelia týchto regiónov tak vďaka novým zahraničným investíciám dostanú možnosť nájsť si zamestnanie, ktoré im zabezpečí sociálne istoty,“ povedal generálny riaditeľ SARIO Robert Šimončič. Najviac investícií už tradične smeruje do automobilového, kovospracujúceho a elektrotechnického

K najvýznamnejším investíciám z hľadiska počtu vytvorených miest patria rakúska spoločnosť ZKW Slovakia s.r.o., ktorá vytvorí viac než 500 nových pracovných miest. Toľko pracovných miest vznikne aj vo Zvolene vďaka investičnému projektu nemeckej spoločnosti Continental Automotive Systems Slovakia s.r.o. Spoločnosť Magneti Marelli na východnom Slovensku v priemyselnom parku v Kechneci vytvorí dokonca viac než 600 pracovných miest.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...