SDKÚ si myslí, že novela o dôchodkoch oberie štát o peniaze

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) – Poslanec za SDKÚ-DS Ivan Štefanec navrhol vrátiť na dopracovanie novelu zákona o sociálnom poistení.

Ak by plénum jeho návrh schválilo, Štefanec odporúča novelu, ktorá mení dôchodkový a odvodový systém, predložiť rozpočtovej rade.

Tá by podľa neho mala posúdiť, či vládna právna norma nezhoršuje udržateľnosť verejných financií do budúcnosti.

Štefanec sa domnieva, že z dlhodobého pohľadu bude mať novela zákona o sociálnom poistení negatívny vplyv na verejné financie.

Poslanec za SDKÚ-DS zároveň podotkol, že predseda parlamentu Pavol Paška ho v utorok prerušil v rozprave v rozpore s rokovacím poriadkom.

Štefanec v utorok popoludní v pléne začal čítať mená občanov, ktorí podporili petíciu opozície za zachovanie deväťpercentných príspevkov do druhého piliera.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...