Šéf Telecom Italia sa s premiérom radil o osude pevnej siete

MILÁNO 21. mája (WEBNOVINY) – Predseda predstavenstva spoločnosti Telecom Italia Franco Bernabe sa v pondelok stretol s talianskym premiérom Enricom Lettom, aby s ním prediskutoval plány spoločnosti na odčlenenie domácej pevnej telefónnej siete. Agentúru Reuters o tom informoval zdroj blízky stretnutiu.

Stretnutie s novým predsedom vlády predchádza zasadnutiu predstavenstva spoločnosti, naplánovanému na štvrtok, na ktorom by sa malo rozhodnúť o osude prístupovej siete vo vlastníctve štátneho telekomunikačného monopolu.

Sieť vláda vníma ako strategické aktívum štátu a jej hodnota sa odhaduje na 12 až 15 mld. eur. Jej odčlenenie do novej spoločnosti by mohlo pripraviť pôdu na predaj minoritného podielu v nej štátom podporovanej finančnej inštitúcii Cassa Depositi e Prestiti.

Mohlo by tiež otvoriť cestu dohode o vstupe strategického partnera do spoločnosti Telecom Italia, ktorá je najväčším telekomunikačným operátorom v Taliansku. Firma už v apríli ohlásila, že záujem stať sa jej najväčším akcionárom má hongkonský konglomerát Hutchinson Whampoa.

Obchodnú dohodu by však mohli zahatať politici, ktorí sú proti tomu, aby strategicky dôležité aktíva štátu vlastnila zahraničná firma. Odčlenenie pevnej siete by mohlo byť jedným z riešení, šlo by však o veľmi komplexný a časovo náročný proces, povedal v minulosti Barnabe s tým, že takýto krok by bolo nutné prerokovať s vládou a regulačnými orgánmi.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...