Šéfka MMF Lagardeová vyzýva na budovanie bankovej únie

BRUSEL 28. januára (WEBNOVINY) – Banková únia v eurozóne podporí hospodársky rast a nové pracovné miesta. Vyhlásila to v utorok šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová.

Eurozóna potrebuje reformovať svoje inštitúcie s cieľom stabilizovať finančný trh a oslabiť „veľmi škodlivú väzbu“ medzi krachujúcimi bankami a verejnými financiami, uviedla Lagardeová.

Blok by mal preto pokračovať v plánoch na vytvorenie jednotného európskeho úradu s právomocou zatvárať a reštrukturalizovať problémové banky.

O vytvorení spoločného európskeho mechanizmu na riešenie problémov krachujúcich bánk rokujú vlády členských štátov EÚ so zástupcami Európskeho parlamentu. Príslušnú legislatívu by mal parlament schváliť do polovice apríla.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...