Šéfom Úradu pre verejné obstarávanie nebude nikto z opozície

BRATISLAVA 3. apríla (WEBNOVINY) – Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) nebude patriť opozícii. Predseda Smeru-SD Robert Fico chce, aby šéf úradu bol odborníkom, ktorý by skvalitnil verejné obstarávanie.

Jeho meno by mali navrhnúť odborné organizácie. Fico na tlačovej besede potvrdil, že umožní opozícii, aby obsadila post šéfa Najvyššieho kontrolného úradu. „Predpokladám, že opozícia sa dohodne na kandidátovi a predloží ho do NR SR. Nechceme im robiť rozhodcu,“ povedal.

Fico v utorok tiež avizoval, že jeho vláda urobí odpočet bývalej vlády, pretože kabinet Ivety Radičovej nič také neurobil. Podľa neho bude treba tiež preskúmať, či dosluhujúca vláda nešla nad rámec svojich kompetencií, ktoré jej prislúchali po vyslovení nedôvery v parlamente na jeseň v roku 2011, čo viedlo k predčasným parlamentným voľbám.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...