Siedma generácia Golfu prinesie Slovákom na Spiši prácu

10.9.2012

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) – Siedma generácia Volkswagenu Golf prinesie nové pracovné miesta aj Slovákom. Závod brazílskej spoločnosti CRW Plasticos, ktorý sídli v Spišskej Novej Vsi, bude pre siedme pokračovanie európskeho bestselleru s názvom Golf vyrábať plastové komponenty do sedacích častí.

Informoval o tom denník Hospodárske noviny. Podľa Branislava Frniaka z CRW Slovakia nový projekt zvýši firme obrat o 30 percent a vytvorí 20 nových pracovných miest.

Spišiaci o dohode s Volkswagenom, pre ktorý už v minulosti pracovali, rokovali dva roky. Bratislavskému závodu dovážajú komponenty pre modely Audi. „Ide pre nás o významný kontrakt. Nebudem tajiť, získať takýto typ zákazky nebýva jednoduché,“ dodal Frniak pre Hospodárske noviny.

Brazílski investori chcú rozbehnúť nový projekt aj s košickými závodmi spoločnosti Magnetti Marelli a Valeo, informuje denník.

RW Plasticos zamestnáva 1800 ľudí v siedmich závodoch na svete. Ročný obrat skupiny presahuje sto miliónov eur. Východniari vyrábajú aj pre PSA Peugeot Citroën, Fiat a General Motors.

Obrazom: Volkswagen Golf Mk.7