Siemens ide šetriť, solárna energia má v koncerne stopku

22.10.2012

FRANKFURT 22. októbra (WEBNOVINY) – Nemecký priemyselný konglomerát Siemens plánuje predať divíziu podnikajúcu v oblasti solárnej energie. Ide o jedno z opatrení v rámci jeho nového úsporného programu.

Spoločnosť o tom informovala pondelok. Firma zároveň tiež tvrdí, že už v súčasnosti rokuje s potenciálnymi kupcami. „Siemens chce sústrediť svoje aktivity v oblasti obnoviteľných zdrojov do vodnej a veternej energie,“ uvádza Siemens vo svojom stanovisku.

Podnik skoršie v októbri informoval, že chce znížiť výrobné náklady a môže tiež prepúšťať. Chce totiž udržať krok s konkurenčnými spoločnosťami, keďže podnikanie sa ukázalo byť v tomto roku náročnejšie, než sa pôvodne očakávalo.

Skupina Siemens pôsobí aj na Slovensku a podľa jej webovej stránky ju tvorí 12 spoločností: Siemens s.r.o., Siemens IT Solutions and Services s.r.o., Siemens Program and System Engineering s.r.o., Siemens Enterprise Communications, a.s., Nokia Siemens Networks Slovakia, s.r.o., Siprin, s.r.o., SAT Systémy automatizačnej techniky, spol. s r.o., OEZ Slovakia, spol. s r.o., Osram Slovakia, a.s., BSH domácí spotřebiče s.r.o., BSH Drives and Pumps s.r.o. a Reaktortest, s.r.o.