ŠKODA podporuje aj v roku 2012 MS v ľadovom hokeji IIHF

4.5.2012

BRATISLAVA 4. mája (WBN/PR) – Už po dvadsiaty raz v poradí je ŠKODA tento rok oficiálnym hlavným sponzorom majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF. V čase, keď sa od 4. do 20. mája vo Fínsku a vo Švédsku stretne 16 najlepších hokejových národných mužstiev sveta, bude prezentácia českého výrobcu automobilov silnejšia než kedykoľvek predtým.

ŠKODA pri týchto majstrovstvách sveta vysiela jasné a silné posolstvo, a to flotilu 45 oficiálnych automobilov ŠKODA pre činovníkov a hostí, logo umiestnené na ľadovej ploche, na mantineloch a na dresoch piatich tímov a akcie na štadiónoch či v digitálnych médiách.

„Naša silná prítomnosť, ako oficiálneho hlavného sponzora na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji IIHF prispieva už po dve desaťročia dôležitým spôsobom k úspešnej histórii automobilky ŠKODA a významne podporila imidž a známosť našej značky na medzinárodných trhoch,“ zdôrazňuje predseda predstavenstva firmy ŠKODA Prof. Dr h.c. Winfried Vahland. Ako hlavný sponzor MS v ľadovom hokeji osloví český výrobca automobilov približne 800 miliónov televíznych divákov na celom svete.

Sponzoring českého výrobcu automobilov je pritom vyjadrený neobyčajne širokou škálou aktivít. Flotila 45 oficiálnych automobilov ŠKODA Superb Combi na seba upúta pozornosť v uliciach Helsínk a Štokholmu. „Vítame inovatívny koncept usporiadaniu MS IIHF paralelne v dvoch krajinách, pretože tak môžeme naše produkty tentoraz predstaviť hneď na dvoch silných hokejových trhoch, a to viac ako 500 000 návštevníkom priamo na mieste. Je to v súlade s našou stratégiou rastu, ktorá je silno zameraná na medzinárodné trhy,“ hovorí ďalej Vahland. Na návštevníkov MS čakajú priamo pri hokejových halách v Helsinkách a Štokholme rozmanité prezentácie automobilov ŠKODA so zaujímavými aktivitami a prekvapeniami.

Obrie logo ŠKODA uprostred ľadovej plochy sa už dávno stalo symbolom hokejových majstrovstiev sveta IIHF. Prezentácia aktuálnych modelov automobilov bezprostredne pri ľadovej ploche a reklamy na mantineloch zdôrazňujú trvalú prítomnosť hlavného sponzora. Navyše, päť reprezentačných tímov – Česká republika, Slovensko, Nórsko, Francúzsko a Kazachstan je možné vidieť na ľade s logom ŠKODA na dresoch a prilbách.
Aj pre priaznivcov digitálnych médií pripravila ŠKODA zábavné a užitočné aplikácie.

Patrí do nich výhradná „2012 IIHF WM App powered by ŠKODA“. Táto aplikácia pre iPhone, iPad, Android, Windows Phone a BlackBerry dodáva všetky dôležité informácie o MS zdarma priamo do smartfónov hokejových fanúšikov. Prostredníctvom nej tak majitelia smartfónov majú už teraz okamžite a bezplatne k dispozícii všetky dôležité informácie k majstrovstvám sveta IIHF 2012. Možno tak priamo získať naživo priebežné výsledky, tabuľky, profily tímov a hráčov, informácie o hracích miestach, novinky z MS, videá hlavných udalostí, hry, informácie spoločnosti ŠKODA a mnoho ďalšieho.

Špeciálna webová stránka k MS IIHF 2012, k videniu na www.skoda-auto.com, ponúka okrem online správ, aktuálnych výsledkov a tabuliek aj denné spravodajstvo z MS a množstvo interaktívnej zábavy.
V neposlednom rade ponúka ŠKODA exkluzívne živé prenosy, prenosy na vyžiadanie a zostrihy zápasov na oficiálnom kanáli YouTube na adrese www.youtube.com/icehockey.