Skrachovala ďalšia cestovka, klientov privezie poisťovňa

BANSKÁ BYSTRICA 30. júla (WEBNOVINY) – Banskobystrická cestovná kancelária A-Tour vyhlásila v pondelok úpadok, starostlivosť o jej klientov prevzala poisťovňa Allianz.

Ako pre agentúru SITA uviedla majiteľka A-Touru Helena Čóriová, pre 88 jej klientov, ktorým sa v utorok končí pobyt v Bulharsku, to bude znamenať odjazd autobusmi, ktoré zabezpečila poisťovňa, namiesto lietadlom. Ostatných klientov, ktorí ešte na dovolenky nevyrazili, poisťovňa odškodní.

Dôvodom úpadku boli neskoré splátky záloh za objednané lety, pre ktoré zmluvný partner vypovedal A-Touru ešte 19. júla zmluvu o zabezpečení leteckej dopravy.

„Zálohy sme vždy zaplatili, ale až pred každým odletom. Bolo to veľa peňazí, ľudia si dnes kupujú dovolenky dva – tri dni pred odchodom a zálohy sa musia platiť vopred,“ uviedla Čóriová s tým, že po vypovedaní zmluvy sa ešte neúspešne usilovali dohodnúť s inými leteckými spoločnosťami na odvoze dovolenkárov. „Keď sme mali tieto problémy, zastavili sme aj predaj a naša finančná situácia sa zhoršila. Hoci nemáme žiadnych veriteľov, do 30 dní od vyhlásenia úpadku sme povinní vyhlásiť konkurz,“ dodala.

Hovorca Allianzu – Slovenskej poisťovne Gabriel Tóth potvrdil, že o 88 klientov cestovnej kancelárie A-Tour, ktorá má v tejto poisťovni uzavreté poistenie pre prípad úpadku, sa hneď po oznámení úpadku začala starať asistenčná služba Allianz Assistance. „Prevoz klientov je zabezpečený dnes večer autobusovou dopravou. Tento spôsob dopravy bol zvolený vzhľadom na nedostupnosť takéhoto počtu leteniek v najbližších dňoch,“ uviedol Tóth.

Ako dodal, zvyšných 130 klientov A-Touru, ktorí ešte nevycestovali, môže o odškodnenie požiadať do šiestich mesiacov od vzniku škodovej udalosti. Poisťovni stačí predložiť hlásenie poistnej udalosti, zmluvu o obstaraní zájazdu a doklad o zaplatení. V máji skrachovala aj slovenská cestovná kancelária Tip Tour, ktorej klientov bude poisťovňa Allianz odškodňovať do novembra.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...