Skupina J&T sa usiluje o dve chorvátske banky

BRATISLAVA 23. augusta (WEBNOVINY) – Finančná skupina J&T sa chystá prostredníctvom svojej českej banky vstúpiť na chorvátsky trh.

Ako ďalej informovali české Hospodářské noviny, skupina má záujem o kúpu dvoch menších bánk.

Uchádza sa o väčšinový podiel v bankách Centar Banka a VABA Banka Varaždin. Obe sú v súčasnosti vo finančných problémoch.

J&T Banka podľa informácií novín ponúka, že do Centar Banky investuje dokopy 150 mil. chorvátskych kún, čo je v prepočte takmer 19,9 mil. eur.

„Finálne rozhodnutie o vstupe na chorvátsky bankový trh očakávame v najbližších týždňoch,“ povedal HN finančný riaditeľ J&T Banky Igor Kováč. Podľa informácií českého denníka druhou bankou by mala byť Banka Varaždin.

Pre finančnú pomoc Centar Banke J&T Banka stanovila päť podmienok. Jednou z nich je napríklad to, že sa z nej vypovedajú zlé úvery. „Kúpa nie je ešte vôbec jasná, bude záležať na tom, či budú splnené naše podmienky,“ povedal Kováč s tým, že v Chorvátsku by sa banka sústredila taktiež na bohatšiu klientelu. J&T Banka je členom skupiny J&T. Zameriava sa na poskytovanie služieb privátneho a investičného bankovníctva.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...