Skupina Slavia Capital bude vyrábať vleky a lanovky

BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) – Investičná skupina Slavia Capital vstupuje do výroby vlekov a lanoviek. Prostredníctvom materskej spoločnosti Slavia Capital Group totiž nadobudla 63,2-percentný podiel v kežmarskej spoločnosti Tatralift, a.s.

„Dôvodom investičného rozhodnutia je vysoká technologická vybavenosť spoločnosti, jej dlhodobá tradícia vo výrobe horských dopravných zariadení, široký sortiment konkurencieschopných výrobkov a vysokokvalifikované know-how odborných pracovníkov,“ informoval hovorca Slavie Capital Peter Benčurik.

Spoločnosť Tatralift sa zaraďuje k trom najväčším výrobcom lyžiarskych vlekov, lanových a vozíkových dráh v Európe.

„Cieľom skupiny Slavia Capital je ďalšia geografická expanzia spoločnosti, najmä do krajín Ázie a Severnej Ameriky,“ dodal Benčurik. Finančné podrobnosti transakcie skupina nechce zverejniť.

Celkovo uviedla spoločnosť Tatralift na trh viac ako 1 200 dopravných zariadení v 15 krajinách na dvoch kontinentoch. História spoločnosti siaha do roku 1975, kedy bývalý podnik miestneho hospodárstva TPMP Kežmarok získal výrobnú licenciu od francúzskej renomovanej spoločnosti Pomagalski s.a. Grénoble.

Následne vznikla súkromná spoločnosť Tatrapoma, a.s., ktorá v roku 2010 zmenila svoje obchodné meno na Tatralift. Základné imanie spoločnosti ku koncu marca tohto roku dosiahlo 3,19 mil. eur. V súčasnosti zamestnáva 137 pracovníkov.

Slavia Capital je investičnou skupinou pôsobiacou v regióne strednej a východnej Európy. Okrem Slovenska pôsobí aktívne v Českej republike, Srbsku, Poľsku a Rumunsku.

Sektorovými prioritami sú energetika, palivá, poľnohospodárstvo a výroba potravín, strojársky priemysel, finančné služby a investície do sektorov s vyššou mierou zhodnotenia.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...