Skupina VÚB lídrom vo financovaní pohľadávok na Slovensku

BRATISLAVA 19. augusta (WBN/PR) – Podľa údajov Asociácie faktoringových spoločností („AFS“) potvrdila VÚB skupina v prvom polroku pozíciu lídra na slovenskom trhu financovania pohľadávok. Celkový objem prefinancovaných pohľadávok skupiny VUB dosiahol k polroku 2013 spolu 319 mil euro, čo je o 12% viac ako vlani. Presne o 12% sa tiež zvýšil trhový podiel skupiny VUB.

Podľa AFS k júnu 2013 skupina VÚB ovláda 46% trhu financovania pohľadávok, čím preukazuje svoju dominanciu v tomto druhu financovania.

„Vynikajúci výsledok nás teší o to viac, že sa nám ho podarilo dosiahnuť v situácii, keď celkový trh financovania pohľadávok medziročne klesá, či už vo faktoringu (- 6% medziročne) alebo v celkovom financovaní pohľadávok (-21% medziročne)“, dodal predseda predstavenstva spoločnosti VUB Factoring Dušan Čižmárik.

Pokles celkového trhu je podľa neho zapríčinený hlavne poklesom bankového trhu financovania pohľadávok, ktorý jasne naznačuje menší objem korporátnych pohľadávok vhodných na financovanie. Tento stav je zrejmým následkom stagnácie hospodárskeho prostredia na Slovensku, ktoré vzhľadom na svoju enormnú závislosť od exportu len kopíruje stav ekonomiky hlavných partnerských krajín v EÚ, z ktorých slovenskí exportéri získavajú objednávky.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 200 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

O skupine Intesa Sanpaolo
Intesa Sanpaolo patrí medzi vedúce bankové skupiny v eurozóne a je hlavným aktérom v Taliansku v oblasti retailového a firemného bankovníctva a správy aktív. Vďaka bohatej sieti pozostávajúcej z 5 200 pobočiek ponúka širokú škálu služieb 11,1 miliónu klientov v Taliansku. Zahraničné aktivity Skupiny Intesa Sanpaolo sú zamerané na strednú a východnú Európu, Stredný východ a severnú Afriku, kde pôsobí v 12 krajinách prostredníctvom retailových a komerčných bánk s približne 1 500 pobočkami a 8,3 miliónom klientov. Okrem toho medzinárodná sieť pôsobí v 30 krajinách, v ktorých poskytuje podporu firemným klientom.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...