Slabší dopyt znížil ceny britskej ropy a zlata

NEW YORK 6. januára (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent v piatok poklesli.

Dôvodom bola správa americkej vlády, podľa ktorej oslabil dopyt po rope v krajinách, ktoré sú najväčším odberateľom ropy.

To prevážilo nad správami z amerického trhu práce, podľa ktorých americká ekonomika vytvorila v decembri minulého roka 155 tis. nových pracovných miest a miera nezamestnanosti zostala na úrovni 7,8 %.

Februárové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o 83 centov na 111,31 USD za barel. Ceny februárových dodávok ľahkej americkej ropy však posilnili o 17 centov na 93,09 USD za barel.

Ceny zlata v piatok klesli. Pod pokles sa podpísali údaje z amerického trhu práce. Nové pracovné miesta pribúdali pomalším tempom ako v novembri. V decembri ich v USA zamestnávatelia vytvorili 155 tisíc, zatiaľ čo v novembri to bolo 161 tisíc.

Bez práce bolo podľa oficiálnych údajov v decembri 12,2 mil. Američanov. Spotová cena zlata klesla do 20:11 GMT o 0,6 % na 1 653,60 USD za uncu. Februárové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 25,70 USD na 1 648,90 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...