Slováci budú od soboty tankovať lacnejšiu naftu

BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) – Po týždni budú na Slovensku znovu klesať ceny nafty. Od soboty budú čerpacie stanice zlacňovať naftu v priemere o jeden cent za liter.

Ceny benzínov sa ani tentoraz nemenia. „Po zlacnení dosiahne priemerná cena nafty hodnotu približne 1,415 eura za liter. Priemerná cena najpredávanejšieho benzínu zostane na úrovni 1,516 eura za liter,“ informoval Tomáš Novotný z portálu auto.sme.sk.

Aktuálne zlacnenie nafty je dôsledkom poklesu cien pohonných látok na medzinárodných trhoch. Nafta síce tento týždeň zlacnela na burze v Rotterdame mierne, o necelého pol centu za liter, no celkovo tak získala k dispozícii priestor na asi jednocentové zlacnenie.

„Svoj podiel tu zohráva nielen končiaca sa zimná sezóna a menší dopyt po látkach používaných na vykurovanie, medzi ktoré patrí aj nafta. Pravdepodobne pomohlo buď zlacnenie biopalív alebo zmena množstva biopalív pridávaného do nafty v tomto období,“ uviedol Novotný.

Ceny benzínov v Rotterdame tento týždeň klesli takmer o 2 centy za liter. Predávajú sa tam za ceny ako na konci januára. Vtedy stál na Slovensku najpredávanejší benzín 95 Natural v priemere 1,495 eura za liter.

Z hľadiska dlhodobého porovnania vývoja cien pohonných látok na Slovensku a vo svete by benzíny v našej krajine mohli byť lacnejšie o 3 až 4 centy za liter. „Očakávame, že ak sa vo svete ceny benzínov nezačnú dvíhať, čoskoro zlacnejú aj na Slovensku,“ uzavrel Novotný.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...