Slováci nakupovali lieky aj vlani, utratili milióny eur

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) – V minulom roku sa na Slovensku spotrebovalo viac ako 126 miliónov balení liekov v celkovej hodnote takmer 1,2 miliardy eur. Informoval o tom v utorok riaditeľ Komunikačného odboru Národného centra zdravotníckych informácií Peter Bubla.

Na recept bolo vlani vydaných takmer 91 miliónov balení liekov, pričom poisťovne sa na ich úhrade podieľali sumou 897 milióna eur, pacienti si doplatili ďalších 175 miliónov eur.

V desiatkach miliónov sa pohybovali aj balenia voľnopredajných liekov. V uplynulom roku ľudia zaplatili za 36 miliónov balení liekov bez receptu dohromady 120 miliónov eur. Najčastejšie predpisované lieky boli v minulom roku na žilové ochorenia, tlmenie bolesti, znižovanie teploty, na zníženie krvného tlaku a lieky povzbudzujúce činnosť srdca.

Z kategórie voľnopredajných liekov ľudia najčastejšie siahali po tabletkách na tlmenie bolesti, znižovanie teploty, na poruchy trávenia a proti nádche.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...