Slováci nakupovali na internete najmä oblečenie a knihy

3.5.2012

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – V prvom kvartáli tohto roku nakupovali Slováci na internete najmä oblečenie, knihy a bielu techniku.

Ako vyplýva z prieskumu nezávislého portálu heureka.sk, ktorý sa uskutočnil na vzorke 2 tisíc opýtaných, v internetových obchodoch nakupovalo oblečenie, doplnky a obuv až 36 % respondentov.

Knihy kupuje 33 % a bielu techniku 29 % ľudí využívajúcich služby e-shopov. „Hlavným dôvodom online nakupovania sú pre 51 % respondentov nižšie ceny oproti kamenným obchodom. Zhruba 27 % opýtaných preferuje úsporu času a pohodlie a asi 10 % oceňuje širší sortiment,“ uviedol projektový manažér portálu heureka.sk Kamil Demuth.

V prvej desiatke sa umiestnili aj televízory a video, ktoré nakupovalo 24 % respondentov. Nasledovala kozmetika, s ktorej nákupom má skúsenosti 23 % ľudí využívajúcich služby internetových obchodov. Mobilné telefóny a PDA nakupovalo 21 % opýtaných, segment auto-moto 19 %, detský tovar a hračky 18 %, športové vybavenie 17 % a dovolenku a ubytovanie 16 % respondentov. Okrem nízkej ceny zohráva podľa Demutha čoraz väčšiu rolu pre ľudí nakupujúcich na internete aj kvalita služieb a bezpečnosť daného obchodu.