Slováci pri tankovaní ušetria, cena benzínu aj nafty klesne

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – Ceny pohonných látok na Slovensku pokračujú v poklese.

Od soboty benzíny a nafta zlacnejú o zhruba ďalší cent za liter. Najpredávanejší benzín 95 Natural sa na väčšine čerpacích staníc dostane po zlacnení pod hranicu 1,6 /liter.

„Priemerná hodnota tohto paliva bude približne na úrovni 1,585 /liter. Nafta sa bude v priemere predávať približne za 1,450 /liter,“ informoval Tomáš Novotný z portálu natankuj.sk.

Aktuálne zlacňovanie pohonných látok na Slovensku reaguje na vývoj cien pohonných látok na burze v Rotterdame. Napriek tomu majú benzíny podľa Novotného v našej krajine priestor na ďalšie 4 až 5 centové zlacnenie. Nafta si predbežne svoje možnosti na pokles cien na Slovensku už vyčerpala.

V piatok sa ceny ropy veľmi výrazne znížili. Z hodnôt okolo 120 dolárov za barel sa jej ceny znížili na približne 114 dolárov za barel. To naznačuje aj pokles cien benzínov a nafty na burze v Rotterdame.

„Môžme teda očakávať, že sa ceny pohonných látok na Slovensku posunú nadol aj budúci týždeň. Má to však podmienku: ceny na burze v Rotterdame nesmú počas budúceho týždňa začať rásť a otočiť tak aktuálny trend zlacňovania,“ dodal Novotný. Aktuálne zlacňovanie benzínov je druhé v poradí, nafta zlacňuje tretíkrát po sebe. V porovnaní so začiatkom roku budú benzíny po zlacnení o 13 centov za liter vyššie, nafta bude drahšia o 6 centov za liter.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...