Slováci radšej šetria a cestujú bez cestovných kancelárií

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) – Tri pätiny Slovákov v tomto roku pôjdu na dovolenku.

Polovica z nich musí pre dovolenku obmedziť svoje celoročné výdavky.

Viac ľudí začína šetriť na cestovnej kancelárii a cestuje na vlastnú päsť. Vyplýva to z aktuálneho letného prieskumu spoločnosti Home Credit.

Väčšina, 80 % respondentov, investuje podľa prieskumu najmä vlastné úspory. Pre polovicu z nich to znamená, že musia pred odjazdom alebo po návrate obmedziť svoje výdavky.

Mnohí šetria aj tak, že cestujú bez cestovnej kancelárie. „Zvolia si menej atraktívnu, ale o to lacnejšiu destináciu, skrátia dĺžku dovolenky, využijú lacnejšie ubytovanie, alebo obmedzia výdavky na samotnej dovolenke,“ hovorí prieskum.

Populárnejším sa stáva aj využívanie kreditných kariet. Financovanie svojej dovolenky využíva takýmto spôsobom 22 % Slovákov. „Kreditné karty na dovolenke sú oveľa praktickejšie, ako si so sebou nosiť hotovosť. Pri kreditných kartách býva často výhodnejší výmenný kurz než pri výmene v hotovosti,“ vysvetľuje analytik Michal Kozub.

Nepokojná situácia v Egypte, či demonštrácie v Turecku zneistili mnohých ľudí. Tí sa rozhodli vymeniť exotiku za európsku istotu, vysvetľuje analytik Home Credit Michal Kozub a dodáva: „Na druhej strane môže byť dôvodom aj snaha šetriť. Aj podľa nášho prieskumu až tri štvrtiny ľudí pôjdu na dovolenku bez cestovnej kancelárie, či na kratšie obdobie. Európa je aj z tohto pohľadu ideálnou voľbou,“ uzavrel Kozub.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...