Slovák investuje v Malajzii, postaví hotelový komplex

BRATISLAVA 10. októbra (SITA) – Nadnárodná skupina FPD ohlásila prvú slovenskú investíciu v malajzijskom federálnom štáte Sabah. Informovala o tom korporácia. „Predpokladaná výška investície je dvadsať miliónov amerických dolárov,“ uviedol majiteľ skupiny FPD Anton Siekel.

Korporácia sa chystá vybudovať hotelový komplex na ostrove Sulug v spolupráci s lokálnym partnerom, spoločnosťou Malisa Enterprise Sdn Bhd. Plánovaná výstavba by mala podľa zástupcov skupiny dbať na ekológiu a viacnásobné využitie prírodných zdrojov.

„Projekt bude našou prvou investíciou v Malajzii a rovnako i prvou slovenskou investíciou v tejto krajine. V FPD pevne veríme, že i v budúcnosti sa budeme uberať týmto smerom a investícia na ostrove Sulug nie je našou poslednou v Malajzii,“ uzavrel Siekel.

Podporu tomuto investičnému zámeru vyjadril počas dvojdňovej oficiálnej návštevy SR aj guvernér štátu Sabah, Juhar bin Mahiruddin, ktorého vo štvrtok prijal prezident SR Ivan Gašparovič.

Skupina FPD je nadnárodná korporácia, ktorá vznikla v roku 2006. V súčasnosti zamestnáva vyše 3 300 ľudí. Primárne sa zameriava na korporátne finančníctvo, aktívna je aj v oblasti hoteliérstva, kúpeľníctva a cestovného ruchu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...