Slovákom sa rysuje biznis v Juhoafrickej republike

BRATISLAVA 24. mája (WEBNOVINY) – Slovenské firmy by sa mohli v Juhoafrickej republike (JAR) zúčastniť na výstavbe jadrových elektrární.

Veľvyslanec JAR Xolis Mfundiso Mabhongo informoval na stretnutí štátneho tajomníka rezortu diplomacie Petra Buriana o projektoch výstavby šiestich jadrových elektrární v jeho krajine.

“Veľvyslanec vyzval Slovenskú republiku na zapojenie sa do tendrov, ktoré budú v blízkej budúcnosti vyhlásené,“ informovalo slovenské ministerstvo zahraničných vecí.

Predstavitelia oboch krajín vidia užšiu spoluprácu aj v projektoch v oblasti turizmu či budovania infraštruktúry.

“Ďalšou oblasťou, v ktorej majú záujem Slovenská republika a Juhoafrická republika nadviazať užšiu spoluprácu, je vzdelávanie a školstvo, obzvlášť v podobe partnerstiev medzi slovenskými a juhoafrickými univerzitami, zameranými na poľnohospodárstvo, informačné a komunikačné technológie a technické odvetvia,“ konštatoval rezort diplomacie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...