Slovákov budú z práce prepúšťať po dvoch rokoch, tvrdí SDKÚ

12.9.2012

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) – Strana SDKÚ-DS bude tvrdo bojovať proti Zákonníku práce, ak ho nebude môcť zastaviť, urobí všetko preto, aby aspoň zmiernila negatívne dopady ktoré sú v ňom obsiahnuté.

Uviedol to v stredu na brífingu predseda poslaneckého klubu SDKÚ- DS Ľudovít Kaník.

„Nech mi nikto nehovorí, že táto vláda má záujem na poklese nezamestnanosti, že táto vláda má záujem na hospodárskom raste Slovenska a chce, aby Slovensko bolo konkurencieschopné. Ak by to bola, pravda nepredkladá taký Zákonník práce, ktorý jednoznačne povedie k rýchlejšiemu rastu nezamestnanosti,“ uviedol Kaník.

Ako ďalej pokračoval, zmena zákonníka spôsobí, že ľudia budú prepúšťaní po dvoch rokoch a zamestnávatelia naberú nových pracovníkov, aby sa tak vyhli tomu, čo im vláda pripravila.

„Je to klinec do rakvy konkurencieschopnosti Slovenska a je to akcelerátor rastu nezamestnanosti na Slovensku,“ povedal Kaník na margo návrhu novely Zákonníka práce. Ako doplnil jeho stranícky kolega Ivan Štefanec, zmeny v Zákonníku práce spôsobia, že na Slovenku zanikne 80 až 100 tisíc pracovných miest.

„Akonáhle v čase krízy vláda bude robiť také zmeny v Zákonníku práce , ktoré sťažia zamestnávanie ľudí, budú tieto miesta zanikať a budú ľudia prechádzať ako klienti do sociálneho systému,“ povedal predseda SDKÚ- DS Pavol Frešo.

Pokračoval, že štát tak utrpí stratu hneď dvakrát, a to v tom, že nebude dostávať dane a odvody z ľudí, ktorí prídu o prácu, ale naopak im bude musieť doplácať zo sociálneho systému. „Je veľmi nebezpečné, keď Zákonník práce v takomto období sa mení z čisto ideologických dôvodov,“ uviedol Frešo.