Slovenská medovina na súťaži v USA znovu SVETOVÁ

BRATISLAVA 25. marca (WBN/PR) – Medovina f. APIMED, Dolná Krupá získala na najväčšej svetovej súťaži medovín MAZER CUP 2013 v USA (Boulder, štát Colorado) 2 zlaté a 1 bronzovú medailu v konkurencii 670 komerčných a domácich medovín.

Výsledková listina je na http://www.mazercup.com/mcm_results.htm

• Trnavská medovina – zlatá medaila v kategórii „Metheglin“ – bylinno korenená medovina
• Staroslovanská medovina tmavá – zlatá medaila v kategórii „Varietal Sweet“ – Sladká medovina vyrobená z jednodruhového medu
• Original Slovenská medovina – bronzová medaila v kategórii „Traditional Sweet“ – Tradičná medovina sladká z viacdruhového medu

Medoviny firmy APIMED, Dolná Krupá získali na posledných 4 ročníkoch súťaže MAZER CUP spolu 11 medailí.

O spoločnosti APIMED
Firma APIMED bola založená v r. 1998. Začiatky chovateľskej činnosti včiel však siahajú už do roku 1982. Okrem vlastnej produkcie medu a včelích produktov má firma vybudovanú dodávateľskú sieť producentov – včelárov v rámci celého Slovenska vrátane ekologicky najčistejších oblastí.

Spoločnosť APIMED svojou kvalitou a množstvom spracovaného včelieho medu a vyrobenej medoviny zaujíma jedno z popredných miest v rámci SR. Významnú časť predaja firmy tvorí export predovšetkým do Českej republiky, Švajčiarska, Nemecka, Rakúska a Bulharska.

Vysokú kvalitu vyrábaných produktov garantuje zavedenie systému HACCP a systému manažérstva kvality ISO 9001:2000, ako aj nákup moderných technologických zariadení, čím prevádzka spĺňa najprísnejšie kritériá kladené na potravinársku výrobu.

Firma okrem zásobovania veľkoobchodných a malobchodných sietí prevádzkuje 2 vlastné maloobchodné predajne s názvom „APIMED“.

V centre Trnavy na Štefánikovej ulici č. 44 a v Bratislave v Tržnici na Trnavskom mýte (I.posch.) ponúkame široký sortiment našich produktov: medovinu, med, výživové doplnky z peľu, medu a materskej kašičky, kozmetiku na báze včelích produktov, sviečky zo včelieho vosku, propolisové masti a tinktúry.

Včelnica
Súčasťou firmy je včelnica s nízkonadstavkovými úľmi, ktorej produkcia je spracúvaná spolu s ostatným nakúpeným medom. Je vlastne predchodcom a zakladateľom terajšej firmy a patrí jej v rámci firmy čestné a neodmysliteľné miesto.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...