Slovenská pošta zaplatí za ochranu takmer 27 miliónov eur

BRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) – Štátna spoločnosť Slovenská pošta, a.s. má za poskytovanie bezpečnostnej a technickej služby počas štyroch rokov zaplatiť nitrianskej firme Bonul, s.r.o. 26,7 mil. eur, vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH).

Podľa informácie v Centrálnom registri zmlúv pošta uzavrela spomínanú rámcovú zmluvu so súkromnou bezpečnostnou firmou ešte 27. apríla tohto roka a v ten istý deň nadobudla účinnosť.

Zmluva je platná do 27. apríla 2016. Platnosť doterajšej zmluvy o bezpečnostných službách podľa Slovenskej pošty už uplynula. Okrem základných údajov o podpísaní kontraktu nie je v registri zverejnená samotná zmluva, čo by malo byť podmienkou nadobudnutia jej účinnosti.

Slovenská pošta, a.s. vyhlásila vlani v decembri verejnú súťaž na poskytovanie bezpečnostnej a technickej služby za predpokladanú cenu 22,4 mil. eur bez DPH. Dodávateľa uvedených služieb plánovala vybrať cez elektronickú aukciu. Uchádzači museli preukázať, že v rokoch 2008 až 2010 dosiahli v oblasti bezpečnostných, čiže strážnych, a technických služieb ročný obrat minimálne 13 mil. eur bez DPH.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...