Slovenská sporiteľňa má nové logo, mení sa po 11 rokoch

15.10.2013

BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská sporiteľňa po jedenástich rokoch mierne upravuje svoje logo. Zmenou loga postupne prechádzajú aj ostatné krajiny skupiny Erste.

„Prechod na nové logo bude postupný organický proces, ktorý pre banku nepredstavuje žiadne náklady navyše,“ povedal riaditeľ marketingu a analýz trhu Slovenskej sporiteľne Juraj Barta.

Banka podľa jej vyjadrení aj naďalej bude používať typické červené písmeno S. Vynovené logo má sýtejšiu modrú farbu a v názve banky je väčším písmom zvýraznené slovo Slovenská.

Úpravou neprešlo len samotné logo Slovenskej sporiteľne. Oživenie sa dotklo celého dizajn manuálu, ktorý určuje aj vzhľad webovej stránky a všetkých ostatných komunikačných materiálov.

Zmenou loga postupne prechádzajú všetky krajiny skupiny Erste. Prvé boli banky v Chorvátsku a v Srbsku, ktoré projekt odštartovali začiatkom októbra. Ďalšie krajiny budú omladzovať svoje logá do marca 2014.

Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií, ktorý sa uskutočnil v januári 2001, sa Slovenská sporiteľňa začlenila do finančnej skupiny Erste.