Slovenské elektrárne prehrali miliónový spor so štátom

19.7.2012

BRATISLAVA 19. júla (WEBNOVINY) – Slovenské elektrárne, a.s. (SE) zatiaľ neuspeli v boji so štátom o náhradu škody vo výške viac ako 94 mil. eur.

Dominantný výrobca elektriny sa domáha o náhradu škody za reguláciu veľkoobchodných cien elektriny pre domácnosti a malé podniky ešte z roku 2009.

“Okresný súd sa v rozsudku, ktorý vo štvrtok vyniesol, v plnej miere stotožnil s argumentáciou právnych zástupcov ministerstva hospodárstva a uviedol, že rozhodnutie ministerstva hospodárstva Slovenským elektrárňam škodu spôsobiť nemohlo,“ informoval hovorca ministra hospodárstva Stanislav Jurikovič.

Naopak, Slovenské elektrárne tvrdia, že na základe rozhodnutia rezortu hospodárstva o uložení povinnosti dodať elektrinu domácnostiam a malým podnikom za regulovanú cenu im vznikla pred troma rokmi škoda.

“Je pravdepodobné, že Slovenské elektrárne sa proti rozhodnutiu súdu odvolajú a spor bude pokračovať. Prvostupňové rozhodnutie súdu však naznačuje smer, ktorým sa v tejto kauze súdy pravdepodobne budú uberať,“ konštatoval Jurikovič.