Slovenské firmy sa presadzujú na ruskom stavebnom trhu

29.10.2012

BRATISLAVA 29. októbra (WBN/PR) – Dcérska spoločnosť slovenskej firmy Cofra – Chémia s.r.o., Cofra – RUS s.r.o. získala prvú veľkú stavebnú zákazku na území Ruskej federácie. Po víťazstve v tendri postaví tri veľké snežné skládky v meste Perm. Cofra – Chémia s.r.o. vznikla v roku 2002 spojením spoločností Cofra – SERVIS a.s. a holandského koncernu Cofra BV.

„Situácia na trhu ma viedla k záveru, že musíme hľadať uplatnenia aj v zahraničí. Preto sme založili s ruskými partnermi dcérsku spoločnosť Cofra – RUS s.r.o., čo sa ukázalo ako strategicky správne rozhodnutie. Nielenže sme za 5 mesiacov získali všetky potrebné povolenia a licencie, ale máme aj prvú zákazku a začíname reálne pracovať“, povedal riaditeľ Cofra – CHÉMIA s.r.o. Patrik Eremiáš a dodal, že slovenské firmy majú v Rusku veľké šance.

„V Rusku môžete uspieť keď ste trpezliví a dôslední v rokovaniach. Ruskí partneri to ocenia“, povedal Eremiáš. Ďalšiu šancu pre slovenské firmy predstavuje projekt slovenskej firmy AML partner s.r.o. a veľkej holandskej stavebnej spoločnosti Boskalis B.V., ktoré spolu v Rusku založili firmu Boskalis Region Partnership. Táto firma sa v budúcnosti chce uchádzať o veľké štátne stavebné projekty na ruskom trhu.

„Vo všeobecnosti si myslím, že ruský trh je pre slovenské stavebné firmy mimoriadne atraktívny. A nielen vzhľadom na situáciu na našom domácom trhu, ale aj globálne. Je to šanca, ktorú treba využiť“, dodal na záver Patrik Eremiáš.