Slovenskej pošte poupratuje za tri milióny eur Slovclean

20.12.2013

BRATISLAVA 20. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská pošta, a.s. má za komplexnú službu upratovania a dezinfekcie vnútorných priestorov v rámci SR počas dvoch rokov zaplatiť 3,22 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

Zákazku vo verejnej súťaži získala firma Slovclean s.r.o. z Bratislavy spomedzi štyroch prijatých ponúk, z toho troch predložených v následnej elektronickej aukcii.

Predpokladaná cena za upratovanie vlastných a prenajatých objektov pošty bola okolo 3,28 mil. eur bez dane. Vyplýva to z výsledku tendra zverejneného vo Vestníku verejného obstarávania, ktorý pošta vyhlásila v júni tohto roka.

Odporúčame aj:

Slovenská pošta si nechá poupratovať za vyše tri milióny eur

Slovenská pošta, a. s. vznikla 1. januára 1993 ako štátny podnik so sídlom v Bratislave, od 1. marca 1996 má centrálu v Banskej Bystrici a od 1. októbra 2004 sa zmenila na akciovú spoločnosť.

Jej akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť má základné imanie 214,3 mil. eur a prevádzkuje sieť viac ako 1 500 plne automatizovaných pobočiek.

Okrem klasických poštových služieb tak môže poskytovať aj finančné, bankové, komunikačné a elektronické služby.