Slovensko dá dodatočné príjmy z MMF na rozvojovú pomoc

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Vyše 3,6 mil. eur, ktoré v prepočte pripadajú Slovensku z dodatočného výnosu z predaja zlata Medzinárodného menového fondu, poputuje na rozvojovú pomoc.

V súlade so stanoviskom fondu by sa totiž dodatočný výnos mal použiť pre dofinancovanie programu, v rámci ktorého sa poskytuje finančná podpora nízkopríjmovým krajinám za zvýhodnených podmienok.

Vyplýva to z návrhu rezortu financií, ktorý sa nachádza v pripomienkovom konaní.

„Ministerstvo financií SR podporuje realizovať operáciu s dividendou tak, aby operácia s dividendou mohla byť zahrnutá do oficiálnej rozvojovej pomoci SR,“ konštatuje sa v návrhu.

Znamenalo by to, že príspevok Slovenska do programu by predstavoval 90 % vyplatenej dividendy od Medzinárodného menového fondu a zostávajúcich 10 % by sa využilo na krytie prípadných kurzových rozdielov pre Národnú banku Slovenska a transakčných nákladov súvisiacich s realizáciou operácie.

Celá operácia by pritom podľa rezortu financií nemala mať vplyv na verejné financie. Schváliť ju musí vládny kabinet.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...