Slovensko sa bude prezentovať na veľtrhu v Štuttgarte

10.1.2014

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) – Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) sa zúčastní na veľtrhu cestovného ruchu CMT v nemeckom Štuttgarte.

„Nemecko patrí medzi naše najpodstatnejšie trhy a nemeckí návštevníci dlhodobo obsadzujú tretiu priečku v počte turistov, ktorí prichádzajú na Slovensko,“ konštatovala generálna riaditeľka SACR Marta Kučerová pričom dodala, že za deväť mesiacov uplynulého roka navštívilo Slovensko viac ako 122 tis. nemeckých turistov, čo predstavuje medziročný rast o 14 %.

Tento rok sa výstava CMT Stuttgart uskutoční podľa agentúrou zverejnených informácii v termíne od 11. do 19. januára. Prezentácia Slovenska sa podľa SACR zameria na predstavenie krajiny ako priateľskej destinácie s dôrazom na wellness a kúpeľnú turistiku.

Agentúra sa na výstave predstaví s novým konceptom národného stánku, ktorý využíva tradičný motív čičmianskeho ľudového vzoru. Spolu s ňou sa na veľtrhu zúčastní aj osem spoluvystavovateľov, ako napríklad Bratislavská turistická organizácia, Mesto Košice, Kúpele Trenčianske Teplice či Prešovský samosprávny kraj. Okrem nich odprezentujú ponuku slovenských destinácií kúpeľného cestovného ruchu aj cestovné kancelárie.

Medzinárodná výstava cestovného ruchu CMT Stuttgart patrí k najvýznamnejším výstavám cestovného ruchu na nemeckom trhu. Zameriava sa na širokú cestovateľskú verejnosť a každoročne ju navštevuje počas deviatich dní viac ako 210 tis. návštevníkov.