Slovenský Volkswagen prešiel energetickým auditom

19.12.2013

BRATISLAVA 19. decembra (WEBNOVINY) – Automobilka Volkswagen na Slovensku úspešne prešla energetickým auditom. Ten musela uskutočniť na základe nariadenia Ministerstva hospodárstva SR, ktoré predpisuje vykonať energetický audit do konca tohto roku spoločnostiam so spotrebou energie nad 20 tisíc MWh.

„Energetický audit trval v spoločnosti od februára do novembra 2013. Zúčastnilo sa ho 10 audítorov, ktorí preverili 25 prevádzok bratislavského i martinského závodu,“ uviedol hovorca Volkswagenu Slovakia Vladimír Machalík.

V roku 2013 automobilka uskutočnila 69 opatrení, ktoré jej priniesli úsporu energie 11 500 MWh ročne. Išlo napríklad o opätovné využitie odpadového tepla z lakovacích procesov, reguláciu vzduchotechnických zariadení frekvenčnými meničmi, či výmenu osvetlení vnútorných a vonkajších priestorov za LED technológie. „Spoločnosť chce okrem toho do roku 2018 znížiť spotrebu energií na vyrobené vozidlo o 25 % oproti roku 2010,“ uviedol Machalík.

Volkswagen na Slovensku

Spoločnosť Volkswagen Slovakia, a. s. pôsobí na Slovensku už viac ako 22 rokov. Od roku 1991 vyrobila viac ako 3 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 9400 ľudí.

V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Seat Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V závode v Martine vyrába podnik komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.