Slovenským bankám klesli v januári zisky o šestinu

BRATISLAVA 1. marca (WEBNOVINY) – Bankový sektor na Slovensku dosiahol v prvom mesiaci tohto roka čistý zisk 46,5 mil. eur.

Ako ďalej vyplýva z údajov Národnej banky Slovenska, v medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 16,1 %. Čisté úrokové výnosy klesli o 8,3 % na 147,2 mil. eur.

V minulom roku dosiahol bankový sektor podľa predbežných údajov čistý zisk 488,2 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to pokles o 27 %.

Rozhodujúcu časť ziskovosti bánk tvoria čisté úrokové príjmy, tie však klesli o 2,6 % na 1,759 mld. eur. Ziskovosť sektora klesla najmä pre zavedenie bankového odvodu a klesajúcich čistých úrokových príjmov.

Čistý zisk bankového sektora za rok 2011 stúpol na Slovensku takmer o tretinu na 668,5 mil. eur. Významnú zložku zisku bánk však tvorili jednorazové príjmy. Po ich odrátaní sa čistý zisk sektora v roku 2011 pohyboval okolo úrovne roka 2010, teda okolo sumy 503 mil. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...