Slovinsko napumpovalo do problémovej banky sto miliónov

ĽUBĽANA 4. januára (WEBNOVINY) – Druhá najväčšia banka v Slovinsku Nova Kreditna Banka Maribor (NKBM) získala od štátu úver v objeme 100 mil. eur.

Banka v piatok informovala o tom, že vďaka pôžičke zlepšila svoj kľúčový ukazovateľ kapitálovej primeranosti Tier 1 na 9 %, čím splnila požiadavku Európskeho úradu pre bankový dohľad (EBA).

Poskytnutie úveru v objeme 100 mil. eur predtým v piatok potvrdilo slovinské ministerstvo financií. NKBM podľa osobitného vyhlásenia ministerstva už podnikla kroky na posilnenej svojej kapitálovej základne.

Slovinský parlament vlani v októbri rozhodol o zriadení účelovej spoločnosti pre správu problémových aktív bánk. Vysoká miera nesplácaných úverov v štátnych bankách povzbudzuje obavy, že členská krajina bude musieť požiadať o medzinárodnú finančnú pomoc.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...