Slovnaft chce preraziť vo Vietname, zatiaľ tají ako

3.6.2012

BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) – Slovnaft, a.s.

Spoločnosť Slovnaft so sídlom v Bratislave je rafinérsko-petrochemická firma. Spoločnosť okrem výroby, skladovania, distribúcie a veľkoobchodného predaja výrobkov z ropy disponuje najväčšou maloobchodnou sieťou v rámci Slovenskej republiky, zameranou na predaj motorových palív a mazív.

Majoritným vlastníkom spoločnosti je maďarská ropná a plynárenská skupina MOL. Spoločnosť ku koncu marca tohto roka prevádzkovala na Slovensku 209 čerpacích staníc, do konca tohto roka plánuje otvoriť ďalšie tri stanice. Rafinérska skupina zamestnáva 3630 ľudí.Spoločnosť Slovnaft, a.s. sa chce presadiť na trhu vo Vietname.

Ministerstvo hospodárstva SR (MH) už informovalo, že slovenská rafinérska spoločnosť plánuje vybudovať rafinériu v provincii Binh Duong.

“Môžeme potvrdiť, že v minulosti boli vzájomné kontaktné stretnutia a overovanie možností na oboch stranách. Obe krajiny, Slovensko i Vietnam, majú výborné vzťahy z minulosti, na ktoré je dobre nadviazať a stavať ďalšiu vzájomne výhodnú spoluprácu,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Slovnaftu Anton Molnár.

Slovenská rafinérka zatiaľ podrobnosti o projekte v Ázii nekonkretizovala. „V súčasnom štádiu ide skôr o zámer, zatiaľ bez konkrétnych čísiel, výške investícií, či časového harmonogramu,“ dodal Molnár. Slovnaft sa stále podľa neho plánuje venovať vyhľadávaniu a monitoringu na zahraničných trhoch. “Chceme rozvíjať obchodnú spoluprácu tam, kde je potenciál rastu. Z hľadiska technologických znalostí, postupov a procesov máme určite čo ponúknuť,“ konštatoval Molnár.