Smer pripravuje nižšie odvody pre ľudí s nízkym zárobkom

BRATISLAVA 21. augusta (WEBNOVINY) – Smer-SD navrhne zníženie odvodov pre nízkopríjmové skupiny pracujúcich.

Uviedol to na zasadnutí Rady predsedov odborových zväzov Konfederácie odborových zväzov SR premiér Robert Fico. „Očakávame okamžite pomerne pozitívny efekt na tvorbu pracovných miest,“ povedal.

Zámerom znížiť odvody pre ľudí s nízkym príjmom sa podľa Fica v utorok zaoberali predstavitelia strany na spoločnom stretnutí. „Politicky sme dali zelenú úvahám o znižovaní odvodov. Nie je nič predložené,“ tvrdí Fico.

O takomto návrhu by mohla vláda rokovať v septembri. „Pokiaľ vznikne dohoda, tak si viem predstaviť, že to rýchlo vieme prehnať cez parlament,“ uviedol Fico. Podľa neho je to veľmi vážne opatrenie a preto by o ňom mala rokovať aj Rada solidarity a rozvoja.

Predseda odborového zväzu KOVO Emil Machyna upozornil na riziká pripravovaného návrhu. „Môže sa stať, že nižšie príjmové skupiny sa zamestnajú a vyššie príjmové skupiny stratia prácu,“ povedal. Zamestnávatelia totiž podľa neho budú zvažovať „náklady a akým spôsobom to budú riešiť“.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...