Sociálna poisťovňa chce nový systém za desiatky miliónov eur

BRATISLAVA 7. apríla (WEBNOVINY) – Sociálna poisťovňa hľadá dodávateľa zákazky v predpokladanej hodnote 70,8 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Konkrétne má ísť o dodávku integrovaného informačného systému SP, ktorý podporí transformáciu výkonu sociálneho poistenia do systému elektronických služieb.

Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania, zverejnenom v Dodatku k úradnému vestníku EÚ.

„Predmetom zákazky, zámerom a hlavným cieľom projektu je implementácia nových, na klienta (občania a právnické subjekty) orientovaných elektronických služieb prostredníctvom zavedenia budúceho dodávaného integrovaného informačného systému Sociálnej poisťovne efektívne podporujúceho procesy výkonu sociálneho poistenia,“ uvádza sa v materiáli.

SP si od projektu sľubuje úsporu nákladov, zvýšenie efektívnosti, zabezpečenie transparentnosti a včasného plnenia zákonných nárokov klientov. Víťazom výberového konania sa stane ekonomicky najvýhodnejšia ponuka, pričom jej predkladateľ bude mať na dokončenie zákazky 85 mesiacov od jej zadania.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...