Sociálna poisťovňa priznala tisícky nových dôchodkov

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Sociálna poisťovňa (SP) priznala od začiatku januára do konca júna tohto roka 38,6 tisíc nových dôchodkov. Informoval o tom hovorca SP Peter Višváder.

Ide o penzie všetkých druhov, teda o starobné, predčasné starobné, invalidné, invalidné z mladosti, pozostalostné a sirotské. „Najviac bolo novopriznaných invalidných dôchodkov, a to 9 932,“ uviedol hovorca poisťovne.

Z toho 5,2 tisíca ich bolo priznaných mužom a priemerná výška tohto dôchodku za prvý polrok tohto roka predstavovala 272,87 eura.

Ženám priznala poisťovňa 4,7 tisíc invalidných dôchodkov v priemernej výške 205,95 eura.

Za prvý polrok tohto roka priznala poisťovňa vyše 8,6 tisíc nových starobných dôchodkov. Tento dôchodok začalo poberať 6 923 mužov a 1 715 žien. Priemerná výška novopriznaného starobného dôchodku za prvý polrok u mužov bola 510,33 eura a u žien 355,56 eura. Predčasných starobných dôchodkov poisťovňa priznala 7,9 tisíca, z toho 5,9 tisíc mužom a 2 tisíc ženám. Priemerná výška tohto dôchodku za prvý polrok tohto roka u mužov bola 426,39 eura a u žien 342,15 eura.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...