Sociálna poisťovňa vyplatí dôchodcom o 200 miliónov viac

BRATISLAVA 18. júla (WEBNOVINY) – V budúcom roku by mala Sociálna poisťovňa na výplatu dôchodkov vynaložiť 6,1 mld. eur. V porovnaní s očakávanou skutočnosťou tohto roka by malo ísť o nárast o 205 mil. eur.

Výdavky fondu starobného poistenia by mali budúci rok dosiahnuť 5,16 mld. eur, čím by mali medziročne vzrásť o 173 mil. eur.

Výdavky fondu invalidného poistenia by mali predstavovať 941,4 mil. eur, čo je v porovnaní s rokom 2013 nárast o 32 mil. eur. Vyplýva to z návrhu rozpočtu Sociálnej poisťovne na rok 2014.

Poisťovňa by mala v budúcom roku podľa navrhovaného rozpočtu priznať 19 tisíc nových starobných dôchodkov s priemernou výškou dôchodku 486 eur. Predčasných starobných penzií by malo v roku 2013 pribudnúť 19,5 tisíc s priemernou výškou dôchodku 403 eur.

Podľa plánu na budúci rok má poisťovňa priznať aj 18 tisíc invalidných dôchodkov pri priemernej výške 255 eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...