S&P znížila rating akcionárovi Slovenských elektrární Enelu

MILÁNO 12. júla (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s (S&P) znížila rating talianskej energetickej spoločnosti Enel.

Agentúra o tom informovala vo štvrtok. S&P talianskemu energetickému gigantovi znížila rating na úroveň BBB s tým, že slabnúce ekonomické a priemyselné vyhliadky krajiny budú mať pravdepodobne dopad aj na výkon Enelu, ktorý vlastní talianska vláda.

Výhľad ratingu agentúra stanovila ako stabilný. Pred štvrtkovým znížením S&P hodnotila Enel ratingom BBB+ s negatívnym výhľadom.

Enel je najväčšou talianskou energetickou skupinou a podľa inštalovanej kapacity druhou najväčšou európskou elektrárenskou firmou, s ktorej akciami sa obchoduje na burze.

Od apríla 2006 je spoločnosť 66-percentným akcionárom Slovenských elektrární. Zvyšný 34-percentný podiel v Slovenských elektrárňach kontroluje Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...