Španielska banka vydá nové akcie, nechce pomoc Bruselu

1.10.2012

MADRID 1. októbra (WEBNOVINY) – Španielska banka Popular, ktorá je šiestou najväčšou v krajine, oznámila, že do polovice novembra plánuje emitovať akcie v hodnote 2,5 mld. eur.

Zároveň v pondelok uviedla, že v októbri nevyplatí dividendy, aby posilnila svoj kapitál a nemusela prijať financie zo záchranného fondu eurozóny určeného pre banky v Španielsku.

Audit bankového sektora krajiny v piatok naznačil, že banka Popular v prípade vážneho ekonomického poklesu bude potrebovať nový kapitál v sume 3 mld. eur.

„Očakávame, že počet svojich akcií zväčšíme v najbližších piatich týždňoch, pravdepodobne v polovici novembra,“ povedal finančný riaditeľ banky Jacobo González-Robatto.

Banka Popular, jedna zo siedmich španielskych bánk, ktoré neuspeli v stresovom testovaní, neplánuje v blízkej budúcnosti zlúčenie s nijakou inou bankou, dodal jej finančný riaditeľ. Banka konštatovala, že v októbri nevyplatí dividendy. Po oznámení emisie nových akcií sa v pondelok ráno obchodovanie s akciami Popular pozastavilo. Po obnovení obchodovania však ich cena spadla o 9,11 %.