Španielske a talianske banky predávali vládne dlhopisy

FRANKFURT 28. januára (WEBNOVINY) – Španielske a talianske banky v decembri predávali vládne dlhopisy.

Podľa údajov, ktoré v pondelok zverejnila Európska centrálna banka (ECB), španielske banky znížili objem vládnych dlhopisov vo svojich súvahách o 4,4 mld. eur po raste o 4,4 mld. eur v novembri.

Celková hodnota vládnych dlhopisov, ktoré vlastnia, upravená o trhovú hodnotu sa tak znížila na 256,6 mld. eur. Talianske banky sa zbavili vládnych dlhopisov za 13,5 mld. eur a celková hodnota dlhopisov v ich vlastníctve sa tak znížila na 356,7 mld. eur.

Grécke banky sa zbavili vládnych dlhopisov za 4,3 mld. eur a vlastnia tak dlhopisy za 20,1 mld. eur. Objem dlhopisov vo vlastníctve portugalských bánk tiež klesol, a to o 2 mld. eur. Údaje ECB neposkytujú náhľad, konkrétne ktorých krajín dlhopisy banky vlastnia.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...