Španielsko má šéfku pre banku, ktorá preberie toxické aktíva

MADRID 16. novembra (WEBNOVINY) – Štátnu „zlú banku“, ktorú Španielsko vytvorilo na to, aby prevzala a spravovala toxické aktíva španielskych finančných domov, bude riadiť bývalá šéfka štátnej pokladnice Belén Romanová.

Vo štvrtok o tom informovalo španielske ministerstvo hospodárstva. „Zlá banka“ je podmienkou na to, aby krajina mohla získať injekciu až 100 miliárd eur z európskej pomoci.

Španielsko by sa z tejto sumy mohlo uchádzať o 35 až 40 miliárd, povedal v pondelok minister hospodárstva Luis de Guindos.

Romanová bola v minulosti španielskou kandidátkou na šéfku Európskeho mechanizmu pre stabilitu ako aj na členku predstavenstva Európskej centrálnej banky (ECB).

Podľa štvrtkových údajov španielskeho štatistického úradu sa ekonomika krajiny prepadla hlbšie do recesie, keďže oproti predchádzajúcemu štvrťroku poklesla o 0,3 %. Madrid však naďalej váha so žiadosťou o medzinárodnú finančnú pomoc, ktorá by umožnila odštartovať program nákupu vládnych dlhopisov zo strany ECB.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...