Španielsko očakáva recesiu aj v budúcom roku

MADRID 21. júla (WEBNOVINY) – Španielsko zostane v hospodárskej recesii aj v budúcom roku, hoci pokles ekonomiky sa zmierni.

Informoval o tom v piatok španielsky minister financií Cristobal Montoro.

Hrubý domáci produkt (HDP) krajiny podľa aktualizovanej prognózy v roku 2013 klesne o 0,5 %, kým skorší odhad počítal s rastom o 0,2 %. V tomto roku by sa mala štvrtá najväčšia ekonomika eurozóny zmenšiť o 1,5 % a nie o pôvodne uvádzaných 1,7 %.

Montoro vystúpil na pravidelnej tlačovej konferencii ešte predtým, ako ministri financií eurozóny formálne odsúhlasili pomoc pre španielske banky, ktorá sa môže vyšplhať na 100 mld. eur.

Minister potvrdil, že Valencia ako jeden z najzadlženejších autonómnych regiónov Španielska požiadala centrálnu vládu v Madride o pomoc pri splácaní svojich dlhov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...