Španielsko predalo dlhopisy za viac ako 5,8 miliárd eur

MADRID 10. januára (WEBNOVINY) – Španielsko vo štvrtok predalo dlhopisy za 5,816 mld. eur. Informovala o tom centrálna banka krajiny, podľa ktorej výnosy z obligácií s dvojročnou, šesťročnou a trinásťročnou splatnosťou v porovnaní s predchádzajúcou emisiou výrazne klesli.

Výsledok prvej aukcie dlhopisov španielskej vlády v tomto roku posilňuje dôveru, že krajina sa dokáže zaobísť bez zahraničnej pomoci, uviedla agentúra AFP.

Španielsko minulý mesiac získalo od európskych partnerov mimoriadnu finančnú pomoc 40 mld. eur určenú na rekapitalizáciu zoštátnených bánk, ktoré spolu tvoria menej ako jednu pätinu bankového systému krajiny.

Európska komisia predtým schválila reštrukturalizačný plán pre zoštátnené úverové ústavy. Španielsko sa však naďalej považuje za horúceho kandidáta na využitie pomoci z krízového fondu menovej únie.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...