Španielsko prijme ďalšie opatrenia na zníženie deficitu

MADRID 3. júla (WEBNOVINY) – Španielska vláda prijme dodatočné opatrenia na to, aby dosiahla svoj rozpočtový cieľ v oblasti deficitu v tomto roku. V utorok o tom informoval španielsky minister hospodárstva Luis de Guindos.

„Vynaložíme dodatočné úsilie na to, aby sa nám podarilo garantovať naše ciele v oblasti redukcie deficitu,“ povedal minister.

Španielska vláda tvrdí, že v tomto roku zníži deficit na úroveň 5,8 % hrubého domáceho produktu. V minulom roku dosiahol výšku 8,9 %.

Ekonomické údaje za prvých päť mesiacov tohto roku však naznačujú, že tohtoročný cieľ bude pre Madrid nedosiahnuteľný, ak vláda neprijme ďalšie opatrenia. Podľa vládneho stanoviska uvažuje kabinet premiéra Mariana Rajoya nad zvýšením spotrebných a majetkových daní, ako aj energetických daní.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...