Španielsko sa chytá slamky, chce využiť program ECB

HELSINKI 12. septembra (WEBNOVINY) – Španielsko uvažuje, že využije program Európskej centrálnej banky (ECB) zameraný na skupovanie vládnych dlhopisov, neplánuje však požiadať o celý úverový program.

Informovali o tom v stredu fínske noviny s odvolaním sa na španielskeho premiéra Mariana Rajoya.

„Jedinú možnosť okrem ekonomického rastu, o ktorej uvažujem, je využitie mechanizmu ECB,“ citoval Rajoya najväčší fínsky denník Helsingin Sanomat. „Že by sme žiadali o pomoc pre celú krajinu je kompletne vylúčené,“ povedal premiér pre hospodársky denník Kauppalehti.

Európska centrálna banka (ECB) vo štvrtok rozhodla, že zadlžené štáty eurozóny podporí novými nákupmi dlhopisov. Prezident ECB Mario Draghi uviedol, že cieľom je obnoviť rovnováhu na dlhopisových trhoch a zabrániť „neodôvodneným“ obavám o budúcnosť spoločnej meny. V rámci programu zameraného na sekundárne trhy si banka nestanovila limit na to, koľko vládnych dlhopisov môže nakúpiť.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...